Krátké zprávy

Krátké zprávy

U Nestanic havrovala dvě osobní auta

10. Duben 2015 Ve čtvrtek 9. dubna půl hodiny po poledni přizvali policisté vodňanské hasiče k dopravní nehodě na silnici III. třídy u obce Nestanice k úklidu silnice od plastů a skla po střetu osobních automobilů značek Ford Fusion a VW Touareg.

Hasiči sčítali. Čtyři stovky stromů, patnáct střech

1. Duben 2015 Za úterý 31. března hasiči napočítali necelé čtyři stovky zásahů. Většina výjezdů se týkala odklízení stromů spadaných na silnice, přibližně v patnácti případech šlo o uvolněné části střech. Nejvíc práce měli na Českokrumlovsku a Strakonicku. První dubnový den do jedenácté dopolední pak vyjeli přibližně třem desítkám událostí. Nejčastěji na Českokrumlovsku, Jindřichohradecku a Českobudějovicku. (sp)

Vichřice v noci vyhnala hasiče do terénu

30. Březen 2015 Nárazový vítr, který se přehnal nad krajem, lámal a vyvracel stromy. "První jednotka vyjela ke spadlému stromu devět minut po jedné hodině ranní do Loučovic na Českokrumlovsku. Do osmé pak hasiči zasahovali u necelých dvou desítek událostí. Všechny se týkaly odklízení stromů ze silnic," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů. Nejhorší situace podle ní byla na Českokrumlovsku a Prachaticku. Zranění osob nebo škody na majetku hlášené nebyly.

Vše o bezpečnosti obyvatel bude na webu města

18. Březen 2015 Ve spolupráci s Policií ČR bude nově na webových stránkách města Strakonice rubrika, ve které se občané dozví o novinkách z oblasti bezpečnosti, ale i o možné spolupráci při poskytnutí důležitých svědectví v případě přítomnosti u dopravních nehod či trestné činnosti. Dále bude zřízen prolink na webové stránky policie.

150 dní v čele strakonické radnice

17. Březen 2015 Vedení města připravuje na přelomu března a dubna setkání s občany, kterým není dění ve městě lhostejné. "Očekáváme dotazy od občanů k problematice rozvoje a plánování města. Dotazy mohou být vložené do schránky u vchodu do radnice, případně vkládány na webové stránky do sekce „dotazy, náměty, připomínky“ nebo zasílány e-mailem tiskové mluvčí na adresu: marketa.bucokova@mu-st.cz. "Přesné datum setkání v kulturním domě bude zveřejněné ve Zpravodaji a na webových stránkách města," uvádí mluvčí.