18. Březen 2015 v 9.00

Václav Moravec přijede besedovat do Řepice

Václav Moravec. Foto: Monika Šumberová OU aLIVE

V pátek 27. března už podruhé přijede do řepické Ratejny televizní moderátor Václav Moravec. Bude vyprávět o práci v České televizi a nejen o ní. Prostor bude i na dotazy účastníků setkání. Začátek je v 18 hodin.

Poprvé se v Václav Moravec objevil v Řepici jako Vesnici roku 2012 s kolegyní Zuzanou Tvarůžkovou 3. září 2014. Tehdy se z Knížecí stodoly vysílaly živě Otázky Václava Moravce. Účastníky měli být původně tehdejší starosta obce Martin Vysoký a tehdejší ministryně pro místní rozvoj, současná europoslankyně Věra Jourová (ANO). Na poslední chvíli ji ale zastoupil ministr financí Andrej Babiš.

Tématem diskuse byly otázky, kam by měly směřovat evropské peníze? Co na českých vesnicích chybí a co udělat, aby se v nich lépe žilo? A ví to vůbec ti, kteří o penězích rozhodují? Program začínal už v 15 hodin, přímý přenost na ČT24 začínal ve 20 hodin.

Tentokrát půjde spíše o "civilnější" setkání.  Václav Moravec se proslavil se především moderováním diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, který Česká televize pravidelně vysílá kromě několika měsíční pauzy už od roku 2004. Jako moderátor a redaktor spolupracuje s BBC, v minulosti mimo jiné moderoval pořady na ČRo, Frekvenci 1 a na TV Galaxie, působí jako odborný asistent na Fakultě sociálních věd UK, kterou sám absolvoval.

Roku 2003 obdržel za moderování pořadu Interview BBC Cenu Nadace Českého literárního fondu Novinářská křepelka pro novináře ve věku do 33 let. Je čtyřnásobným držitelem ceny TýTý jako nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky za rok 2007, 2008, 2009 a 2011.

Obec: