6. Únor 2015 v 15.31

V prvním únorovém týdnu na Písecku třikrát hořelo

Požár stodoly ve Velké Lhotě na Dačicku. Foto: archiv HZS

Požár stodoly ve Velké Lhotě na Dačicku. Foto: archiv HZS

Druhého února vyjížděli hasiči k požáru v Písku a v Milevsku. Škody šly do desetitisíců. Šestého února vzplál v jednom z píseckých bytů papírový odpad. Tentokrát byl oheň beze škody.

Druhého vyjížděli písečtí a milevští hasiči téměř ve stejnou dobu. Před šestou odpolední. V Písku je volali k uhašení skříňky jističů v bytě ve čtvrtém patře panelového domu v Jablonského ulici. 

"Protože rozsah požáru nebyl v době ohlášení na tísňovou linku znám, vyslali operační důstojníci na místo osádky dvou cisteren a automobilové plošiny profesionálních hasičů a cisterny místních dobrovolných hasičů. V době příjezdu na místo byla ale požár uhašený. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 10 tisíc," upřesnila mluvčí Vendula Matějů.

Požár vznikl technickou závadou na elektroinstalaci.

V Milevsku hořelo v bytě domu v ulici Čs. armády. V jednom z pokojů postel a další zařízení. Volající si ale nebyl jistý, jestli uvnitř nejsou nějaké osoby. Proto se na místo sjeli kromě policistů i zdravotníci. 

"Hasiči vstoupili do silně zakouřeného bytu v dýchací technice. V bytě nikoho nenašli a oheň dostali pod kontrolu po několika minutách. Provedli i průzkum pomocí termokamery," popsala mluvčí.

Škodu za 50 tisíc způsobila hořící svíčka. 

Šestého února v poledne mělo hořet na jednom z balkonů bytu ve třetím patře v Budovatelské ulici. Papírový odpad ale majitelka bytu zlikvidoval aještě před příjezdem hasičů. K žádné škodě tentokrát nedošlo.

 

Obec: