17. Březen 2015 v 22.36

Strakoňákům přibude pátý kruháč. Na Katovické

Příjezd do Strakonic je teď jen s omezenou rychlostí. Foto: S. Petráková

Stavební firma Swietelsky začala od 17. března budovat pro ředitelství silnic a dálnic okružní křižovatku Katovická na příjezdové silnici I/22 a III/13911 poblíž čerpací stanice Benzina. Práce potrvají do 14. června.

Od úterka 17. března začal na příjezdové silnici do Strakonic od Katovic nebývalý stavební ruch. "Proto prosíme všechny řidiče o ohleduplnost a zvýšenou pozornost v tomto místě. Práce budou probíhat za provozu, ale s částečným omezením, která se budou několikrát během stavby měnit," zdůrazňuje vedoucí odboru dopravy Václav Býček.

Podle dostupných informací je Katovická samostatnou stavbou, která časově nenavazuje na plánovaný Severní dopravní půloblouk města. Vzhled křižovatky má být klasický. Jízdní pruh bude ze živičného povrchu. Středový prstenec z kostek a samotný střed zatravněný. Vozovku bude převyšovat o 1,6 metru.

V pořadí pátý strakonický kruháč má stát 21,6 milionu korun, přičemž se na nákladech na nových chodnících, zeleni a osvětlení bude město podílet částkou přes dva miliony.

Obec: