2. Leden 2015 v 11.30

Poděbradka dostane přednost před Ellerovkou

Proti zimnímu stadionu v Ellerově ulici měla být pátá kruhová křižovatka ve městě. Nebude.

Město na výstavbu kruhové křižovatky v Ellerově ulici, která už je několik let v plánu, nezažádalo pro letošek o dotaci. Důvod? Pokud by uspělo, nejsou na její předfinancování v rozpočtu peníze.

„Žádosti o dotace jsme podávali na opravu ulic Poděbradova, Stavbařů, na Náměstíčko na Míru před bývalým Telecomem a na parkoviště u pivovaru,“ uvedl místostarosta Milan Jungvirt.

Za Ellerovu ulici, park a počáteční práce na obchvatu města lobbovala na posledním loňském zastupitelstvu opozice. Její návrh, ale neprošel.

„Výdaje v rozpočtu na letošní rok jsme museli brutálně zkrátit. Viz strakonická televize, zpravodaj města nebo veřejná zeleň. Na tu byl z odboru životního prostředí požadavek 4,5 milionu korun, ale abychom udrželi vyrovnaný rozpočet, zbylo na zeleň jen 400 tisíc. Případný desetimilionový předpokládaný přebytek, o kterém mluvil za opozici pan Vondrys a který doufáme, že vznikne, použijeme na věci, které jsme zkrátili drasticky,“ vysvětlil místostarosta a dodal, že schodkový rozpočet byl pro současnou koalici na radnici nepřípustný.

Ulice Poděbradova dostala před Ellerovou přednost proto, že její opravy budou konečné. „Když jsme srovnávali stavební úpravy v Ellerově a Poděbradově ulici, přestože Poděbradova bude kvůli kanalizaci stát víc peněz, bude po rekonstrukci jednou hotovou částí města na spoustu dalších let. Kruháč v Ellerově ulici by nebyl konečným řešením," dodává Milan Jungvirt.

Město nemá k dispozici žádné „vlastní rezervní" peníze. Kvůli jeho vysoké zadluženosti přijde Ellerova ulice a ulicí Na Ohradě na řadu  pokud budou další léta peníze.  

Tvorba rozpočtu byla prvním prubířským kamenem nového vedení města, které na radnici usedlo po říjnových volbách po prvním týdnu v listopadu. Předchozí vedení se ještě před volbami na jeho přípravě nepodílelo.

Obec: