21. Únor 2015 v 18.32

Město se rozšíří o nové byty a parkoviště

Ulice Na Ohradě je přeplněná auty. Foto: S. Petráková

Z restaurace Hangár se stane nový komplex. Polyfunkční patrový dům s padesátkou bytů a přízemím s komerčními plochami. Ze zadního traktu pak garáže a parkovací místa. K rozšiřování parkovišť se přidá i město.

STRAKONICE - Lokalita v ulici Na Ohradě se dvěma dvanáctipatrovými domy je přeplněná auty. Proto radnice uvažuje o zúžení této ulice na úkor 40 až 50 míst pro auta. Stejné plány už mělo minulé vedení města v souvislosti s výstavbou okružní křižovatky Ellerova, od které nové vedení nakonec pro nedostatek peněz upustilo.

Další příležitosti k parkování mají být na konci Školní ulice. V návaznosti na výstavbu nového komplexu ze současné restaurace Hangár. K nově postaveným bytům musí investor – firma Znakon vybudovat parkovací místa. K tomu účelu se nabízí pozemek města ve Školní ulici částečně zasahující i do hřiště u ZŠ Dukelská.

„Město ho proto nabídneme k prodeji. S tím, že kromě garáží a parkovacích míst nový majitel vybuduje i zázemí pro sportovní náčiní školáků. S tím  je vyhlášená výzva k podáním nabídek ke koupi. Na pozemku by měly vzniknout garáže a parkoviště. Zhruba 50 až 60 míst,“ uvedl starosta Břetislav Hrdlička.  

Radnice vyhlásila záměr prodeje pozemku s tím, že stavební úřad nic jiného než garáže a místa k parkování nepovolí. „Velikost pozemku o šířce zhruba sedmi metrů, obklopeného dalšími městskými pozemky ani jiné stavební plány nedává,“ zdůrazňuje starosta.

K dalším změnám v parkování, které jsou zatím ve stádiu záměru, by mělo dojít v ulici Bezděkovské. Počet stání pro auta, oproti současnému podélnému, by mělo rozšířit kolmé parkování.

Termín dokončení bytů a nových parkovacích míst, která by měla být pro majitele bytů a částečně i pro veřejnost, zatím není známý.

Návrh vzhledu komplexu Hangár už existuje na webových stránkách sousedovické firmy.