19. Leden 2015 v 23.21

Hasičům pomůže pokořit nerovný terén čtyřkolka

Vimperští hasiči získali do svého vozového parku speciální čtyřkolku. S přívěsem vyšla na necelých 650 tisíc.

Terénní čtyřkolku začnou hasiči využívat zejména v těžko dostupných oblastech, při záchraně a transportu zraněných osob, hašení v místech nedostupných pro těžkou techniku nebo při dovozu hasebního materiálu. Čtyřkolku lze využít i při povodních a dalších živelních pohromách nebo v případech spolupráce s ostatními složkami integrovaného záchranného systému při pátracích akcí po pohřešovaných osobách.

"Terénní vůz SxS s příslušenstvím byl pořízený z projektu operace Technika, technologie a prostředky Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje pro efektivní zásahy. Tříletý projekt je zároveň spolufinancovaný fondy Evropské unie. Už loni jich po celé republice přibylo deset," přiblížila tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů. V Jihočeském kraji získají v pondělí 26. ledna vimperští hasiči čtyčkolku jako první. 

Vozidlo značky SxS Arctic Cat Prowler HDX 700i má i přívěs, který slouží jak k vlastní přepravě, tak pro přepravu dalšího nákladu až do 680 kg.  Je zároveň vybavené navijákem ocelového lana s hákem, vyhledávacím světlometem či přenosným vysokotlakým hasicím zařízením s nádrží o objemu 250 litrů. Sklápěcí korba uveze až 455 kg. Čtyřkolka přepraví tři hasiče. Její cena je 648 560 korun.

Obec: